Narovinu vám říkám, že chodit s novinářkou musí být ta nejlepší věc, která se člověku může stát. Dokonce i lepší, než když dostanete kilovou sklenici Nutelly. Sice jsem nikdy s novinářkou nechodila a ani nemám v plánu to změnit, ale vycházím z relevantních faktů. Jen se podívejte:

1. Má tendenci bránit slabší

Novinářka chce zkrátka spasit svět. Je zvyklá pomáhat ostatním, zveřejňovat příběhy menšin a slabších. Neustále se setkává s lidmi, kteří jí vyprávějí své osudy, ona jim empaticky naslouchá a snaží se jejich problémy vyřešit. Chce bránit slabší. A ve vašich diskuzích budete vždycky ti slabší vy.

2. Můžete se s ní bavit o čemkoli

Díky své práci má novinářka ohromný přehled. Sice máloco zná do detailu, ale ať už začnete o novém typu vlaků nebo novém milenci Zdeňka Trošky, vždy bude vědět, o čem mluvíte. Navíc má tolik zážitků, že ani na prvním rande nebude trapné ticho. A když třeba zrovna budete nutně potřebovat vědět, kdy byla založena Karlova univerzita, prostě se jí zeptáte. Na co Google.

3. Nemusíte ji neustále poslouchat

Novinářka celé dny poslouchá jiné lidi, jejich příběhy a názory. Není proto divu, že čas od času se potřebuje vypovídat sama. Zanadávat si na kolegy, globální oteplování nebo tu důchodkyni, která do ni v obchodě neustále drcala košíkem. Ale vy to nemusíte poslouchat. Stačí občas přitakat nebo použít neutrální „hmm“. Budete spokojení oba. A když přijde na to, že ji neposloucháte, nemůže vám na to nic říct. Ona totiž má během rozhovorů taky vypnutý příjem.

4. Bude vás podpírat cestou z hospody

Že novináři jsou alkoholici, se asi nikdo nikdy nesnažil popřít. Byla by to zhruba taková pravda, jako že Země je placatá a Justin Bieber je dobrej zpěvák. Tohle povolání je totiž často psychicky náročné. Neustále vás něco tlačí – termíny rozhovorů, uzávěrky nebo kalhoty po přemíře chlebíčků na tiskovkách. Prožíváte emoce ostatních lidí. A většinou je to neveselé. Že se někomu daří, totiž nikoho nezajímá, že. Proto je potřeba si od toho věčného stresu odpočinout. A kde jinde než v hospodě. Takže když pak jdete na pivo spolu, novinářka díky svému poctivému tréninku klopí páté pivo, zatímco vy jste teprve usrkli pěnu u prvního. Ale má to výhodu – až budete hospodu opouštět totálně na plech, ona vás podepře. A bude u toho vypadat naprosto střízlivě.

5. Vezme vás na zajímavé akce

Zatímco s obyčejnou holkou vyrazíte maximálně na dobrou večeři (a ještě to zaplatíte, protože se to přece sluší a jsme sto let za opicema), novinářka vás vezme do divadla, na hokej, na ples, na koncert nebo na bungee jumping… A většina takových akcí je pak spojena s pořádným rautem (kromě bungee samozřejmě, protože nikdo nechce vidět obsah vašeho žaludku). Alkohol zdarma included. A u toho vás třeba ještě stihne představit se svým kámošem Dominikem Haškem nebo BFF Anetou Langerovou.

6. Neomrzí se vám

Vět, které nikdy neuslyšíte od novinářky, je spousta. A jednou z nich je: „Ty na mě ale nikdy nemáš čas!“ Víte, proč? Novinářka totiž má toho času ještě méně. Sedí v redakci, píše, točí, fotí se při reportáži na vlastní kůži v solárku, stříhá, je na svatbě celebrity, namlouvá spot pro rádio o tom, jak hoří kravín, dělá rozhovor s bábou pod drnem, nebo všechny zážitky toho dne probírá s kolegy u piva. Takže ji doma příliš nepotkáte. A to má výhodu – nezačne vám lézt na nervy (což by stejně nedělala, protože je skvělá).

7. Nebude žárlit na jiné ženy

Ani nemusí. Sami vidíte, že chodit s novinářkou je prostě paráda. A ona to moc dobře ví.

zbývá
781
slov
4 minut