Kateřina Kasslová při automobilové nehodě ztratila svého syna Tomáška. Chlapec společně s přítelem své matky jel na vyhlášení umělecké soutěže, ve které obsadil třetí místo. Pro ocenění ale nikdy nedojeli, cestu jim totiž zkřížilo auto v protisměru.

Oči už neotevře

„Přišla jsem do nemocnice a řekla ,Tomášku, maminka je tady', a opravdu jsem čekala, že otevře oči. Ale on je neotevřel. Už nikdy. Asi po deseti minutách mi došlo, že tohle je konečná. Otočila jsem se na paní doktorku, která tam stála. Oni vám neřeknou, že je to konečná, ale já to věděla. Jsem matka,“ popsala své hrůzné zážitky Kateřina Kasslová.

„Pošeptala jsem Tomáškovi do ucha, že jestli je jeho bolest tak veliká a už čeká jen na to, aby se mohl rozloučit, že jeho dušičku propouštím a sejdeme se v nebi. Poté se mu ulevilo a následovala řada vyšetření. Čekala jsem na chodbě, když se otevřely dveře a paní doktorka mi řekla, že Tomášek právě zemřel,“ vyprávěla Kateřina Kasslová.

„Vím, že musím jít dál, i když někdy nechci,“ uzavřela matka syna, který si pouze chtěl vyzvednout své ocenění. Kvůli muži, který nevěnoval pozornost řízení, si pro něj už nikdy nedojede.

Vyšlo v Pardubickém deníku 29. 11. 2011

zbývá
263
slov
2 minut