Sportovní osobnosti spojené s Pardubicemi se dočkají ocenění. Před Tipsport arenou totiž vzniká Síň slávy pardubického sportu – i když ne v pravém slova smyslu. Sportovní legendy budou mít vlastní chodník. Už tak nebudou do síně slávy uváděny jen symbolicky, každá osobnost bude mít vlastní žulovou dlaždici s piktogramem znázorňujícím dané sportovní odvětví, jménem a rokem narození.

Součástí chodníku slávy je navíc samostatně stojící otočný stojan. „Jsme městem s krásnou sportovní historií a věřím, že i budoucností. Proto jsme se rozhodli pro prezentaci legend našeho sportu i na veřejném prostranství, konkrétně v prostoru před největším sportovním stánkem v Pardubicích. Stojan bude sloužit jako atrakce pro kolemjdoucí veřejnost, bude možné se u něj vyfotit jako medailista," řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký. Stavba vyjde přibližně na 770 tisíc korun a jejím zhotovitelem jsou Služby města Pardubic.

Své dlaždice se zatím dočká celkem sedmnáct sportovních osobností, například hokejový brankář Dominik Hašek, fotbalista Zdeněk Zikán nebo atlet Arnošt Křivka. Postupně budou přibývat další dlaždice podle toho, jak budou do síně slávy vstupovat další sportovci. Časem by tak mohly pokrýt celý chodník před zimním stadionem.

Paradoxem ovšem je, že chodník před Tipsport arenou vzniká právě ve chvíli, kdy hokejovému klubu hrozí sestup z extraligy.

Vyšlo v Deníku 31. března 2017

zbývá
283
slov
2 minut