Jednu průkazku bude v Pardubicích nově možné používat pro všechny knihovny. Čtenáři zároveň budou moci knihy vrátit i v jiné knihovně, než ve které si je původně půjčili.

„Půjdeme cestou společných průkazek nejen pro krajskou knihovnu, ale i všechny knihovny v městských obvodech," uvedl náměstek primátora Jakub Rychtecký.

Pardubická radnice od letošního roku zvýší svůj příspěvek na krajskou knihovnu, jejímž zřizovatelem je hejtmanství, o dva miliony korun. „Díky tomu vzniknou v Pardubicích dva nové biblioboxy, do kterých bude možné zapůjčené knihy vracet. Jeden by měl být na Dubině a druhý v Polabinách," vysvětlil Rychtecký.

Knihy ze schránek vyberou zaměstnanci knihovny a rozvezou je tam, kam patří. Navýšení příspěvku ze strany města bude součástí třetí změny rozpočtu, o níž bude se jednat na příštím zasedání zastupitelstva.

Kraj na oplátku přispěje dva miliony korun na podporu Východočeského divadla a Komorní filharmonie Pardubice, jejichž zřizovatelem je město. „Celkově tak bude navýšen objem finančních prostředků pro klíčové kulturní instituce v krajském městě o čtyři miliony korun," řekl náměstek hejtmana Roman Línek.

Vyšlo v Deníku 24. března 2017

zbývá
244
slov
2 minut