Vítání jara, kvalitní kapely, spousta mladých lidí, zábavy a piva. Přesně tak vypadal majáles, který se ve středu uskutečnil v areálu kampusu Univerzity Pardubice. Jediné, co chybělo k dokonalosti, bylo teplé a slunečné počasí.

Déšť, kterého se všichni při pohledu na zamračenou oblohu po celý den obávali, však Pardubice nakonec minul.

Úvod patřil domácím kapelám, které měly za úkol rozehřát pardubické publikum. Příliš se jim to ale nepovedlo. Festival zahájila Leona Šenková & Rockle, po nich vystoupily skupiny Sabrage s Juliánem Záhorovským a Funktomass. Fanoušci však čekali hlavně na další kapely.

Pořádná mela se strhla až ve chvíli, kdy se na pódiu objevila domácí Dukla vozovna. „Bylo to tradičně dobré. Všude je to fajn, ale pardubické publikum je prostě nejlepší. Jen škoda, že jsme nehráli později,“ shodli se členové této domácí partičky.

Od té chvíle už se publikum nezastavilo. Po Dukle vozovně přišli na řadu Wohnouti a jejich největší hity si s bratry Homolovými zazpívali snad všichni. S technickými problémy sice zápasili členové ústecké kapely UDG, i přesto se jim však povedlo rozezpívat celý areál. Po jejich největší pecce Hvězdář následoval dlouhý bouřlivý potlesk.

Na své si přišli i fanoušci oblíbené pardubické kapely Vypsaná fiXa. Zazněly písně z nového alba Detaily i skladba Čtyři slunce, kterou skupina složila pro stejnojmenný film. Chybět nemohl ani Dezolát, Darling, 1982 nebo Antidepresivní rybička.

„Koncert byl dobrý, ze začátku nebylo jisté, jak se to vyvine, ale vygradovalo to do dobrého závěru. Vzhledem k přísloví, že doma není nikdo prorokem, jsme celkem uspěli,“ zhodnotil zpěvák Vypsané fiXy Michal „Márdi“ Mareda.

Letošní festival zakončila slovenská skupina Horkýže Slíže a jak už je na jejich vystoupeních zvykem, hity jako A já sprostá, Logická hádanka a Malá Žužu rozproudily už tak nadšený dav. „My vás ľubime, Pardubice,“ křičel zpěvák kapely Peter „Kuko“ Hrivňák.

Snad jedinou vadou na kráse byl fakt, že velká část kapel v posledních třech měsících už v Pardubicích vystoupila. Jiné skupiny by možná přilákaly větší množství návštěvníků. Ale i tak byl letošní majáles vydařený.

Vyšlo v Pardubickém deníku 18. května 2012

zbývá
451
slov
3 minut