Při sobotním koncertu ke třicátému výročí založení české metalové legendy Arakain byl pardubický Ideon naplněn k prasknutí. Fronty se před vstupem tvořily již hodinu a půl před začátkem vystoupení a v sále nebylo k hnutí. Slova, která ale tento koncert vystihnou ještě lépe jsou: ohromný zážitek.

Vrchol? Lucie Bílá

Tříhodinové vystoupení Arakainu rozdělené na tři části zahájil zpěvák Jan Toužimský slovy: „Jste připraveni na pořádný nářez?“ a podle reakce fanoušků bylo jasné, že připraveni opravdu jsou. A nebylo pochyb, že se dobře baví.

Návštěvníci v převážně černém metalovém oblečení, často v mikině s nápisem Arakain, si mohli poslechnout chronologický průřez celou tvorbou své oblíbené skupiny. A nenechalo je to chladnými, zpěvák mohl být bez práce, jak poctivě ho zastupovali.

Vrcholem večera se ale stala druhá část koncertu, kdy se na pódiu objevila Lucie Bílá, která právě s touto formací, svou první muzikantskou láskou, začínala. Česká popová královna se vrátila ke svým rockovým kořenům. A že jí to slušelo! Už prvními tóny dokázala zmrazit celé publikum, v sále snad nebyl nikdo, komu by při její Satanice nenaskočila husí kůže. „Jsem tygřice utržená ze řetězu,“ zpívala v jedné z písní. A opravdu jí byla. Když pak společně s Janem Toužimským zazpívala Zimní královnu a pecku složenou právě pro toto turné: V ruce svírám kříž, ovace nebraly konce. „Ještě, ještě,“ ozývalo se z nadšeného publika.

Stále neměli dost

Ve třetí části vystoupil další host, kterým byl David Spilka. Společně s Arakainem pokračovali v mapování historie skupiny až k zatím poslednímu albu s názvem Homo sapiens..? „Ukážeme vám, zač je v Pardubicích perník,“ křičel Jan Toužimský. A měl pravdu, snad nikdo z diváků nelitoval, že na koncert přišel.

Publikum své nadšení dávalo řádně najevo. „Vy stále nemáte dost? Nezničitelné Pardubice,“ smál se v závěru vydařeného koncertu zpěvák Arakainu.

Vyšlo v Pardubickém deníku 2. 4. 2012

Fotogalerie: http://pardubicky.denik.cz/…-30-pce.html?…

zbývá
429
slov
3 minut