Řadu let už lidé volají po cyklostezce mezi Pardubicemi a Chrudimí. Ve středu byla otevřena její první část – z krajského města do Dražkovic. Její délka je asi 600 metrů, začíná u stávajícího sjezdu do areálu Maro a končí u severního okraje Dražkovic.

Stavba cyklostezky začala letos v červenci a vyšla na přibližně 4,6 milionu korun, přičemž až zhruba dva miliony korun může pokrýt dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury, kterou město může získat až po provedeném auditu projektu.

Výstavba byla vzhledem k frekventovanému provozu v těchto místech už nutná. „Na cyklostezku mezi Pardubicemi a Dražkovicemi čekali lidé velmi dlouho. Její existence zvýší bezpečnost cyklistů a usnadní spojení. Těším se, že na jaře začne fungovat i stezka mezi Černou za Bory a Žižínem,“ konstatoval primátor Pardubic Martin Charvát.

„Nové trasy přispívají nejen ke zvýšení bezpečnosti provozu, ale svou měrou i ke zlepšení ovzduší, protože se dá předpokládat, že díky komunikaci určené pouze cyklistům použije kolo i ten, který by se na silnici nevydal,“ doplnil náměstek primátora pro dopravu Jiří Rozinek.

Vyšlo v Deníku 30. listopadu 2017

zbývá
228
slov
2 minut