Radost, sílu i přijetí můžeme cítit zevnitř, říká herečka Martina Sikorová

30. prosinec 2019 (před rokem)

divadlo kultura rozhovor   Herečka MARTINA SIKOROVÁ je miláčkem publika, pravidelně se v anketě 
o nejoblíbenější herečku umísťuje na předních příčkách. Málokdo ale ví, že za tváří s širokým úsměvem se skrývá žena plná pochybností. Se svými vnitřními démony se ale na rozdíl od řady jiných lidí rozhodla bojovat.


Celá moje kariéra je založená na náhodách, říká Josef Láska

9. prosinec 2019 (před rokem)

divadlo kultura rozhovor   Hlavní role v inscenaci Východočeského divadla Pardubice Podivný případ se psem je pro mladého herce JOSEFA LÁSKU velkou výzvou, sám o ní hovoří jako o pomyslném vrcholu. Hraje totiž patnáctiletého chlapce, který trpí poruchou autistického spektra. „Mám z toho velký respekt a trošku i strach. Je to dost složitá věc už jenom na pochopení, natož to zahrát,“ říká.


Je dobré mít pokoru, úspěch vám pak nevleze do hlavy, říká Lenny

23. listopad 2019 (před rokem)

hudba kultura rozhovor   Po úspěších v pražské Roxy, kterou vyprodala dvakrát, a Foru Karlín, jenž pro ni byl milníkem v kariéře, se mladá zpěvačka a písničkářka LENNY vrátila do klubů. Jednou z pěti zastávek jejího Lovers Tour odkazujících na pět Andělů, které získala za své debutové album Hearts, byl pardubický klub Žlutý pes.


„Na shledanou v dobrých časech“

19. listopad 2019 (před rokem)

story zpravodajství   Když za komunismu vyšla z domu, hlásili: „Pozor, Sova vylétla z hnízda.“ Na výsleších statečně mlčela, bylo to podle ní nejlepší řešení. Dodnes pardubická disidentka a signatářka Charty 77 Jarmila Stibicová bydlí naproti krajskému ředitelství policie. A byla to právě ona, kdo v listopadu 1989 do Pardubic přivezl informace o policejním zásahu v Praze.


KOMENTÁŘ: Otevřeli stadion, ale chodili jim tam lidi

9. říjen 2019 (před 2 lety)

publicistika   Pardubickým fotbalistům se v této sezoně náramně daří. Po 11 zápasech opanují čelo tabulky druhé ligy. Ale ani skvělé výsledky jim vytoužený postup do nejvyšší ligy zajistit nemohou. Potřebovali by k tomu ještě jednu „maličkost“ – důstojný stadion, který bude splňovat podmínky nejvyšší soutěže.


Kapela pro ně byla důvod pařit. Teď Vypsaná fixa slaví 25. výročí

5. říjen 2019 (před 2 lety)

hudba kultura rozhovor   Celé čtvrtstoletí už na hudební scéně působí pardubická kapela Vypsaná fixa. Výročí oslaví v pondělí 7. října v domácím klubu Žlutý pes. Přesně tam se před 25 lety odehrálo jejich vůbec první vystoupení. „Koncert tehdy nedopadl dobře, hráli jsme fakt blbě,“ vzpomíná v rozhovoru Deníku frontman kapely MICHAL MAREDA, který je známý pod přezdívkou Márdi.


S Gottem odešel kus života každého z nás, říká Ševčík

4. říjen 2019 (před 2 lety)

kultura zpravodajství   O Karlu Gottovi hovořil pardubický muzikant a frontman hudební formace Pirate Swing Band Jiří Ševčík vždy s velkým respektem. Vzhlížel k němu. Proto když jim legendární zpěvák křtil desku We Will Swing You!, bylo to pro něj něco neuvěřitelného. „Když si uvědomíte, že šlo o první album, bylo to jako sen,“ říká Ševčík.


Petra Janečková je v širší nominaci na Thálii

13. září 2019 (před 2 lety)

divadlo kultura zpravodajství   Do širší nominace na prestižní Cenu Thálie za uplynulou sezónu 2018/2019 se v činoherní kategorii dostala i herečka Východočeského divadla Pardubice Petra Janečková. Odbornou porotu oslovila její postava Šira v inscenaci Mikve.


Studnice Fest těžil z mixu žánrů i atmosféry

5. srpen 2019 (před 2 lety)

hudba reportáž   Pohodová (až téměř rodinná) atmosféra, příjemné lesní prostředí a kvalitní hudební vystoupení. To je kombinace, která se o uplynulém víkendu snoubila na akci Studnice Fest a udělala z ní vydařenou událost. Program v areálu Cihelka v Hlinsku v pátek odpoledne odstartovala čáslavská skupina Big S, která hraje hudbu, v níž se spolu se ska mísí také rock, pop nebo funky. A zatímco se areál pomalu zaplňoval, došlo také na další vystoupení v podání pražské pop-rockové kapely Esence nebo Jiřího…


KOMENTÁŘ: Na sekání trávy se zdravým rozumem

24. červenec 2019 (před 2 lety)

publicistika   Trend nesekání trávy, který má napomoci zadržování vody v krajině, dorazil i do Pardubic. Jenže tak nějak polovičatě. Zatímco v některých částech tráva volně roste, jinde je posekaná na pár centimetrů – a suchá. Lidé si stěžují v obou případech. Buď se obávají klíšťat a nelíbí se jim zarostlá místa, nebo jim vadí zažloutlá tráva a nedostatečný boj se suchem. Sami starostové nevědí, co si mají počít, žádají proto magistrát o nějaký manuál, kdy a kde mají sekat. Jenže v jednotlivých oblastech…