Radní Pardubic opět schválili prodej kasáren. Opozici se nelíbí nízká cena

15. listopad 2016 (před rokem)

zpravodajství   Radní Pardubic schválili kupní smlouvu na část bývalých kasáren Hůrka na Dubině společnosti Pernštejn City, která chce na místě vytvořit cenově dostupné byty. Opozice ale plán kritizuje, bojí se, že tam vznikne ghetto. Tvrdí také, že město chce pozemek prodat pod cenou.


Pardubice zařídí sportovcům síň slávy, vyroste ovšem na chodníku

11. listopad 2016 (před rokem)

zpravodajství   Pardubické sportovní osobnosti se dočkají nové pocty. Na veřejném prostranství před Tipsport arenou vznikne Síň slávy. Vyjde na 760 tisíc korun a zhotoví ji Služby města Pardubic.


Problémy nekončí, rekonstrukce stadionu v Přelouči se znovu protáhne

7. listopad 2016 (před rokem)

zpravodajství   Snad žádnou stavbu v Přelouči nedoprovázely takové komplikace jako rekonstrukci fotbalového stadionu. Měla být hotová do konce letošního roku, kvůli náročnosti oprav a čekání na dotace však radní na svém posledním zasedání schválili další posun termínů.


Vědec a filozof pomáhá, aby středoškoláci inspirovali své vrstevníky

5. listopad 2016 (před rokem)

rozhovor školství   Mladí vědci se ve čtvrtek 10. listopadu sejdou na Univerzitě Pardubice. Koná se zde totiž konference Vědění mladým, kterou spolupořádá Patrik Čermák. Je určena pro středoškoláky se zájmem o nejrůznější témata od fyziky, chemie, matematiky, elektroniky až po filozofii, psychologii či sociologii.


Na pardubickém zámku zazní bigbít

2. listopad 2016 (před rokem)

hudba kultura   Renesančním pardubickým zámkem bude znít bigbít. V sobotu 5. listopadu se zde totiž od 19 hodin budou konat Ozvěny Pernštejn(l)ove, které nabídnou Broukovcovo Kamdivadlo z České Kamenice a one rocker show Zahraj ty Ejsíky!


K petici Nemůžeme mlčet se připojili pardubičtí herci i chartistka

1. listopad 2016 (před rokem)

zpravodajství   Nemůžeme mlčet. Tak zní název petice, kterou vydaly Asociace profesionálních divadel a Herecká asociace. Podepsala ji i řada lidí z kraje.


Pardubice zahájily nové kolo dělení eurodotací, přitéct mohou miliardy

27. říjen 2016 (před rokem)

zpravodajství   Pardubice vyhlásily první tři výzvy pro projekty, které mohou získat peníze z Evropské unie. Dotace jsou určeny pro výstavbu dopravních terminálů či nákup ekologických vozidel pro veřejnou hromadnou dopravu.


Othello nabízí strhující herecké výkony

26. říjen 2016 (před rokem)

divadlo kultura recenze   Druhou premiérou letošní sezony Východočeského divadla v Pardubicích bylo strhující drama Othello v režii Petra Kracika. Divadlo tak letos připomíná 400. výročí úmrtí jednoho z nejuznávanějších světových dramatiků – Williama Shakespeara.


Přelouč plánuje zkrášlit sídliště, vzniknout mají i nová sportoviště

22. říjen 2016 (před rokem)

zpravodajství   Panelová sídliště na jižním okraji Přelouče budou vypadat podstatně lépe. Po opravách sídliště u třídy Obránců míru, které vyšly na 28,5 milionu korun, se rekonstrukce dočká i sídliště u gymnázia.


Papalescu natočil nové album se svým dvanáctiletým synem. A jejich vztahu to prospělo

17. říjen 2016 (před rokem)

hudba kultura   Pardubický hudebník Moimir Papalescu (vlastním jménem Miroslav Papež) vydává nové album. Na tom by nebylo nic překvapivého, přece jenom už jich za svůj život vyprodukoval celou řadu. Tentokrát se na něm však podílel i jeho dvanáctiletý syn Mikoláš.