Kraj připravuje miliardové investice

3. srpen 2017 (před 9 měsíci)

zpravodajství   Do dopravy, školství, sociálních služeb, zdravotnictví a kultury v kraji by v následujících letech mělo jít téměř 6,5 miliardy korun. Schválili to krajští radní na svém posledním zasedání.


Pardubická nemocnice bude mít moderní psychiatrii

26. červenec 2017 (před 9 měsíci)

zdravotnictví zpravodajství   Jen velmi omezené možnosti mají v celém Pardubickém kraji pacienti trpící některým z psychiatrických onemocnění. Nenachází se zde žádná psychiatrická léčebna a i počet akutních lůžek je jen velmi nízký. Většina pacientů se tak musí léčit v jiných krajích.


Otevřeli cyklověž. Trvalo to měsíc

25. červenec 2017 (před 9 měsíci)

doprava zpravodajství   S velkou pompou otevírali na konci června pardubičtí politici zrekonstruované přednádraží. Jednou z jeho dominant už tehdy byla i moderní cyklověž pro 118 kol. Ta však zůstávala dlouho zavřená.


Pardubický dopravní podnik změní ceny jízdného

25. červenec 2017 (před 9 měsíci)

doprava zpravodajství   Dopravní podnik města Pardubic (DPMP) od 1. září upraví stávající tarify jízdného. Většina jízdenek zdraží, některé časové jízdenky však budou levnější.


Divadlo z vás může vychovat lepšího člověka, říká režisér Nuckolls

11. květen 2017 (před rokem)

divadlo kultura rozhovor   Vůbec poprvé spolupracuje s Východočeským divadlem režisér FILIP NUCKOLLS – a to i přesto, že pochází z nedalekého Ústí nad Orlicí. V Pardubicích inscenuje hru německého dramatika Martina Sperra Lovecké scény z Dolního Bavorska. Premiéry se uskuteční o následujícím víkendu.


Do Londýna se bude z Pardubic létat už od podzimu

3. duben 2017 (před rokem)

doprava zpravodajství   Na podzim tohoto roku skutečně začne z Pardubic létat irská letecká společnost Ryanair, jež bude provozovat pravidelnou leteckou linku Pardubice – Londýn. V minulých dnech to schválila valná hromada společnosti East Bohemian Airport, která pardubické letiště provozuje.


Duklu s přednádražím spojí lávka. Opozici navzdory

1. duben 2017 (před rokem)

zpravodajství   Dvouhodinová debata předcházela rozhodnutí pardubického zastupitelstva, zda přednádraží se sídlištěm Dukla propojí lávka, nebo podchod. Nakonec podle očekávání zvítězila první varianta, vedení radnice ostatně lávku prosazuje už delší dobu.


Sportovci budou mít síň slávy

31. březen 2017 (před rokem)

sport zpravodajství   Sportovní osobnosti spojené s Pardubicemi se dočkají ocenění. Před Tipsport arenou totiž vzniká Síň slávy pardubického sportu – i když ne v pravém slova smyslu. Sportovní legendy budou mít vlastní chodník. Už tak nebudou do síně slávy uváděny jen symbolicky, každá osobnost bude mít vlastní žulovou dlaždici s piktogramem znázorňujícím dané sportovní odvětví, jménem a rokem narození.


Radnice prosazuje lávku na Duklu. ODS ji ale nepodpoří

30. březen 2017 (před rokem)

zpravodajství   Lávka, či podchod, to je oč v Pardubicích už delší dobu běží. Stále se totiž hledá nejlepší způsob propojení hlavního nádraží se sídlištěm Dukla. Vedení města prosazuje lávku, která by mohla být součástí projektu Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na modernizaci železničního uzlu Pardubice.


Nové přístroje pomohou při onkologických onemocněních i chrápání

29. březen 2017 (před rokem)

zdravotnictví zpravodajství   Tři nové přístroje – CO2 laser, stroboskopický systém, radiofrekvenční generátor – má nově k dispozici ORL klinika Pardubické nemocnice. Rozšířily se tak možnosti pro léčbu pacientů s onkologickými onemocněními a se spánkovými obtížemi.