Skrz bytový dům u nádraží by mohly jezdit autobusy

15. listopad 2017 (před 6 měsíci)

doprava zpravodajství   Problém bytového domu u pardubického hlavního nádraží se zdál být neřešitelný. Zastupitelé sice schválili jeho demolici kvůli výstavbě Terminálu B pro dálkové autobusy, neodsouhlasili na ni ale peníze. Dvě rodiny se navíc z domu odmítly odstěhovat. Nyní to ale vypadá, že architekti připravující stavbu terminálu řešení přece jenom našli. Přímo skrz dům by mohl vést průjezd, kterým by jezdily autobusy.


Propojka dostala zelenou

31. říjen 2017 (před 6 měsíci)

doprava zpravodajství   Pardubičtí zastupitelé na druhý pokus schválili variantu, podle níž bude dopracován návrh 19. změn územního plánu města. Vybraná varianta vymezuje dopravní koridor, do něhož je možné umístit přeložku silnice I/2, tedy jihovýchodní obchvat, i komunikaci propojující Pardubičky s Višňovkou.


Opraví Letní stadion. Za půl miliardy

24. říjen 2017 (před 6 měsíci)

zpravodajství   Napodruhé to vyšlo. Vedení pardubické radnice se podařilo prosadit revitalizaci Letního stadionu, která má vyjít na více než 500 milionů korun. V pondělí projekt schválilo i zastupitelstvo.


Dostali jsme facku, říká šéf pardubické ČSSD Malina

22. říjen 2017 (před 7 měsíci)

politika volby zpravodajství   Pochmurná nálada panovala v sobotu ve volebním štábu ČSSD. Strana totiž ve volbách propadla, v kraji získala pouze 7,47 procenta hlasů. V Poslanecké sněmovně tak bude mít za Pardubický kraj pouze jeden mandát. Ten obsadí krajský lídr a dosavadní ministr Jan Chvojka.


Každý herec chce být slavný, říká Štěpánka Fingerhutová

6. říjen 2017 (před 7 měsíci)

divadlo kultura rozhovor   Začínala modelingem. Dostat se do reklamy totiž bylo jednodušší než do filmu. Nakonec ale dala přednost herectví. Dnes je jednadvacetiletá Štěpánka Fingerhutová známá i z televizní obrazovky. „V modelingu byl velký tlak na postavu a vzhled, takže jsem s tím skončila a přešla k herectví, které mě zajímalo víc,“ říká nová posila Východočeského divadla.


Problematická rekonstrukce stadionu v Přelouči je hotová

8. září 2017 (před 8 měsíci)

zpravodajství   Jedna z nejkompliko­vanějších staveb v novodobé historii Přelouče dospěla ke zdárnému konci. Ve středu zde byl slavnostně otevřen zrekonstruovaný fotbalový stadion. Ten je vybavený novými sedačkami na tribuně, má obnovený a vyrovnaný trávník, opravené kabiny a novou tartanovou dráhu.


Radnice chce více dohlédnout na své příspěvkové organizace

24. srpen 2017 (před 8 měsíci)

zpravodajství   Změna legislativy, ale především neblahé zkušenosti s řízením Kulturního centra Pardubice, přinutily vedení pardubické radnice k vydání nových Pravidel pro vztah města a příspěvkových organizací. Město se chystá své příspěvkové organizace kontrolovat ještě více.


Dotace na bazén je znovu ve hře

7. srpen 2017 (před 9 měsíci)

zpravodajství   Novou naději na dotaci na stavbu pětadvacetime­trového krytého bazénu má pardubická radnice. O tu předchozí město přišlo kvůli kauze pochybného přerozdělování dotací na ministerstvu školství. Nyní ale ministerstvo vyhlásilo další dotační titul. „V současné době magistrát zpracovává žádost o dotaci z nově vyhlašovaného dotačního titulu. Žádost je třeba podat do 15. srpna,“ uvedla mluvčí radnice Nataša Hradní. Aby se Pardubice mohly o dotaci přihlásit, je nezbytný souhlas zastupitelstva. To se…


Na projekt lávky dohlédne město. Původní návrh sklidil kritiku

5. srpen 2017 (před 9 měsíci)

zpravodajství   Na výstavbu lávky přes pardubické nádraží, o kterou se postará Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC), dohlédne zástupce města – architekt Milan Košař. První verze návrhu projektu totiž mezi zastupiteli sklidila kritiku. „Milan Košař by se měl zasadit o kvalitní designovou úpravu lávky. Bude architektonicky a projekčně koordinovat oba spolupracující subjekty – jak město, tak SŽDC,“ uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO). Lávka bude dlouhá asi 240 metrů a spojí centrum města s…


Kraj připravuje miliardové investice

3. srpen 2017 (před 9 měsíci)

zpravodajství   Do dopravy, školství, sociálních služeb, zdravotnictví a kultury v kraji by v následujících letech mělo jít téměř 6,5 miliardy korun. Schválili to krajští radní na svém posledním zasedání.