Ústavy se vylidňují. Handicapovaní si zvykají na běžný domácí život

5. prosinec 2016 (před 11 měsíci)

zpravodajství   Pardubický kraj přeměňuje všech sedm sociálních zařízení ústavního typu, které má ve správě. Řada klientů s lehkým až středně těžkým mentálním postižením tak získává možnost včlenit se do společnosti.


U Automatických mlýnů by mělo vzniknout veřejné prostranství

4. prosinec 2016 (před 11 měsíci)

zpravodajství   Jak z oblasti Mlýnského ostrova postupně učinit součást centra města? Odpověď na tuto otázku hledají tři týmy urbanistů v soutěžním workshopu. Ten má za sebou druhou část, v níž architekti prezentovali své návrhy.


Skyline předvedli živelnou show plnou energie

29. listopad 2016 (před 11 měsíci)

hudba recenze   Záplava živelné energie. I tak by se dal popsat páteční koncert kapely Skyline v pardubickém hudebním klubu Žlutý pes. Právě energie totiž je to, co vystoupení této skupiny charakterizuje – a pardubický koncert nebyl výjimkou.


Krkavčí matka chce mezi rodiči a dětmi otevírat nová témata

28. listopad 2016 (před 11 měsíci)

rozhovor   Nominaci na prestižní ocenění Křišťálová Lupa v kategorii One (wo)man show získala za svůj blog Krkavčí matka Veronika Hurdová. Vypráví na něm o dětech, mateřství a životě – a to dost netradičním způsobem.


Student odmítá setkávání extremistů při koncertu Ortelu, městu nevadí

28. listopad 2016 (před 11 měsíci)

hudba zpravodajství   Koncert kapely Ortel, který se má uskutečnit v Heřmanově Městci 16. prosince, vzbuzuje ve městě nevoli. Hudební skupina často bývá označována jako xenofobní, a tak se proti koncertu postavil student politologie Jakub Novák. Vyzval zastupitele, aby akci zrušili. Vedení města to odmítlo.


Kvůli opravě nebudou od pondělí jezdit k pardubickému nádraží vozy MHD

20. listopad 2016 (před 12 měsíci)

doprava zpravodajství   Cestující u pardubického hlavního vlakového nádraží od pondělí už nečekají jen problémy, kam si zamknout kolo, jako tomu bylo doposud. Začnou totiž hlavní stavební práce na projektu přednádraží, které s sebou přinesou řadu změn.


Pardubický stadion bude projektovat autor sportovního areálu v Hradci

18. listopad 2016 (před 12 měsíci)

zpravodajství   Pardubická radnice vybrala projektanta Letního stadionu. Stala se jím firma Jika-CZ, která má nyní za úkol vypracovat projektovou dokumentaci na rekonstrukci areálu i prostoru po bývalých jatkách. Za návrh město zaplatí zhruba 7,5 milionu korun. Stejná společnost přitom stojí i za areálem Bavlna v Hradci Králové.


Pardubický festival nabídne Guldu, Peckovou, Urbanovou i Ebena

16. listopad 2016 (před rokem)

hudba kultura   Rozmanitou škálu koncertů, operních a baletních představení, jazzu, etna i crossoverových projektů má na programu Pardubické hudební jaro, které se bude konat od 5. března do 14. května příštího roku. Ve čtvrtek byl spuštěn předprodej vstupenek.


Studentka hledá způsob, jak včas odhalit nervová onemocnění

16. listopad 2016 (před rokem)

školství story zpravodajství   Prestižní Cena Shimadzu pro mladé chemiky putuje do Pardubic. Získala ji studentka zdejší univerzity Martina Komendová za výzkum tělních tekutin, který by časem mohl vést k lepší diagnostice nervových onemocnění.


Starosta Menšík ustál pokus o odvolání. Na rozdíl od místostarostky a radního

15. listopad 2016 (před rokem)

zpravodajství   Více než cokoli jiného připomínalo pondělní zasedání zastupitelstva na prvním pardubickém obvodu divadelní hru. S chybějícím scénářem a tristní režií. Nabídlo hned tři pokusy o odvolání. Dva z toho úspěšné. Tím na obvodu vznikla nová koalice, kterou tvoří hnutí ANO (5 mandátů), ČSSD (2 mandáty), Koalice pro Pardubice a Sdružení pro Pardubice (po 1 mandátu).