Žáci základních škol dostanou lepší vybavení odborných učeben

14. únor 2017 (před 11 měsíci)

školství zpravodajství   Osm pardubických základních škol by se mohlo dočkat rekonstrukce a lepšího vybavení svých odborných učeben. Žáci by tak mohli využívat kompletně nové učebny chemie, fyziky, matematiky, přírodovědy i učebny výpočetní techniky a dílny. Posloužit na to mají evropské dotace z ITI Hradeckopardubické aglomerace.


Radnici se hřiště prodraží. Až při stavbě zjišťuje, že ho musí víc rovnat

14. únor 2017 (před 11 měsíci)

zpravodajství   Další komplikace potkaly rekonstrukci fotbalového stadionu v Přelouči. Už tak problematická oprava se kvůli nim prodraží o další 1,3 milionu korun.


Takové cesty se jistě vyplatí...

14. únor 2017 (před 11 měsíci)

publicistika   Cesta vedení Služeb města Pardubic do JAR určitě měla smysl. V městských podmínkách se totiž nepochybně bude hodit, když budou umět účinně od-straňovat žirafí výkaly, postarají se o typické africké rostliny nebo si zachovají úsměv na tváři při sledování dětí hrajících si ve slumech zavalených odpadky, jak je to běžné třeba na okraji Kapského Města.


Vedení městských služeb se učilo jak na odpady. V JAR

14. únor 2017 (před 11 měsíci)

kauza zpravodajství   Vedení Služeb města Pardubic se vypravilo poučit, jak se nakládá s odpady a pečuje o městskou zeleň jinde. Dalo by se říct, že je to běžná praxe. Jenže cílem jejich služební cesty byla Jihoafrická republika, která čistotou zrovna vyhlášená není.


Nabídka technických oborů se rozšíří, střední školy se slučovat nebudou

9. leden 2017 (před rokem)

školství zpravodajství   Pardubický kraj chce dále rozšiřovat nabídku technických oborů. Přispívá k tomu i očekávaný nárůst počtu žáků středních škol.


Významné akce mají zlepšit svou propagaci

5. leden 2017 (před rokem)

kultura zpravodajství   Grand Festival smíchu, Pardubický vinařský půlmaraton, Pardubické letní kino Pernštejn, Czech Open. Tyto a řada dalších, celkem čtrnáct významných akcí, které jsou typické vysokou návštěvností a letitou tradicí, zahrnuje projekt Pardubičtí tahouni. Ten má podpořit kvalitní kulturní a sportovní akce ve městě.


ZE ŽIVOTA NOVINÁŘE: Díky za rok 2016

4. leden 2017 (před rokem)

novináře Ze života   Nemám ve zvyku bilancovat. Ale vzhledem k tomu, jak byl rok 2016 výjimečný, jsem udělala výjimku a skutečně se za ním ohlédla. A při tom pohledu cítím řadu emocí, především však vděčnost. What a year!


Studenti se s automatem na kávu loučí minutou ticha, jiní svačí ve fastfoodu

4. leden 2017 (před rokem)

školství zpravodajství   Od začátku roku už si děti ve školách nenakoupí sladkosti ani jiné nezdravé potraviny. Takzvaná pamlsková vyhláška však čelí kritice, že je příliš přísná a povede k tomu, že děti si v obchodech kolem škol nakoupí potraviny ještě nezdravější, než jaké si dříve mohly koupit přímo ve škole.


Mladí lidé v Pardubicích budou moci opět žádat o městské startovací byty

4. leden 2017 (před rokem)

zpravodajství   Pardubice nabídnou mladým lidem další startovací byty, které jim mají ulehčit začátek pracovní kariéry a nastartování rodinného života. Postupně by se takto mělo přidělit sto bytů různých velikostí.


Pilot využil sílu sdílení, po jeho vzoru lidé darovali masáž nebo focení

2. leden 2017 (před rokem)

story   Na sklonku loňského roku se letecký akrobat Jan Rudzinskyj z Pardubic rozhodl už podruhé někomu věnovat let dvouplošníkem. Na sociální síti sbíral nominace, komu by udělal radost, z nich pak losoval. K jeho Vánoční výzvě 2016 se však tentokrát připojily i desítky dalších lidí.