Schválili rozsáhlou změnu územního plánu

3. leden 2018 (před 4 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – Pardubičtí zastupitelé schválili XVII.b změnu Územního plánu města Pardubice. Jedná se o jednu z nejrozsáhlejších změn v době platnosti současného územního plánu. Týká se pozemků po celém správním území města, s výjimkou katastrálního území Drozdice a Hostovice. Pořizování změny trvalo pět let.


Co nás na Pardubicku čeká příští rok?

31. prosinec 2017 (před 4 měsíci)

publicistika   Pardubický deník si pro vás na konec roku opět dovolil připravit skromnou předpověď událostí příštích měsíců. Nemusíte je brát zas tak vážně, jelikož redakce nenese odpovědnost za to, že se tyto věci skutečně stanou.


Rozpočet Pardubic dosáhne výše 2,4 miliardy korun

19. prosinec 2017 (před 5 měsíci)

ekonomika zpravodajství   Pardubice – Pardubičtí zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2018. Radnice bude hospodařit s částkou zhruba 2,4 miliardy korun. Rozpočet je sestaven, se zapojením uspořených prostředků předchozích let, jako vyrovnaný. Provozní saldo je podstatně vyšší než v letech 2012 až 2017.


V mlýnech budou dílny i galerie

17. prosinec 2017 (před 5 měsíci)

kultura zpravodajství   Pardubice – Hned dva velké projekty by mohly nalézt své místo v Automatických mlýnech v Pardubicích. Vzniknou zde Centrální polytechnické dílny a přesunout by se sem mohla i Východočeská galerie (VČG).


Střípky z jednání zastupitelstva

15. prosinec 2017 (před 5 měsíci)

politika publicistika   Na posledním zasedání pardubického zastupitelstva nebyla nouze ani o humornější okamžiky. Zde jsou některé z nich:


Zastupitelé schválili dopravní terminály u nádraží a na Dukle

15. prosinec 2017 (před 5 měsíci)

doprava zpravodajství   Pardubice – Záměr výstavby hned dvou velkých dopravních terminálů schválili na svém posledním zasedání pardubičtí zastupitelé. Oba vyrostou poblíž hlavního vlakového nádraží.


Rád hledám princip, jak diváka rozesmát, říká režisér Dušek

14. prosinec 2017 (před 5 měsíci)

divadlo kultura rozhovor   Do Východočeského divadla v Pardubicích se znovu vrátil režisér ZDENĚK DUŠEK. Nastudoval zde komedii Z postele do postele.


Autobusové nádraží bude muset změnit své místo

14. prosinec 2017 (před 5 měsíci)

doprava zpravodajství   Pardubice – Krajské město pravděpodobně přijde o autobusové nádraží dříve, než se čekalo. Nový majitel pozemků má připraven rozvojový plán, který s autobusovým nádražím nepočítá.


Piráti dokázali, že swing je styl mnoha možností

3. prosinec 2017 (před 5 měsíci)

hudba kultura publicistika recenze   „Zapomeňte na vše, co jste kdy slyšeli o swingu.“ Těmito slovy odstartoval páteční Galakoncert Pirate Swing Bandu Jiřího Ševčíka v pardubickém Domu hudby. A byl to začátek naprosto stylový, toto hudební těleso totiž swingu dodává úplně jiný rozměr.


Do Dražkovic vede cyklostezka

30. listopad 2017 (před 5 měsíci)

doprava zpravodajství   Řadu let už lidé volají po cyklostezce mezi Pardubicemi a Chrudimí. Ve středu byla otevřena její první část – z krajského města do Dražkovic. Její délka je asi 600 metrů, začíná u stávajícího sjezdu do areálu Maro a končí u severního okraje Dražkovic.