K ostatním se chováme jako hlupáci, říká režisér Schejbal

27. únor 2017 (před 10 měsíci)

divadlo kultura rozhovor   Potřetí se do Východočeského divadla v Pardubicích vrací režisér MILAN SCHEJBAL. Uvede zde groteskně konverzační komedii o úskalích manželství a vědecké kariéry Třikrát život, která ve třech podobách pojednává o tom, jak starší pár přijde na návštěvu k mladšímu, ale o den dříve. Inscenace bude mít premiéru v sobotu 4. března. „Na spolupráci s Východočeským divadlem mě nejvíce baví, že je to divadlo, které se systematicky věnuje silným příběhům a staví svou práci na hereckých výkonech. Mám rád,…


Byty pro mladé jsou rozděleny

27. únor 2017 (před 10 měsíci)

zpravodajství   Dalších 26 startovacích bytů v Pardubicích, které jsou určeny mladým ekonomicky aktivním lidem do 30 let, má nové nájemníky. Celkem magistrát přijal 204 žádostí, největší zájem byl o byty v ulici Sokolovská, Gagarinova, Bělehradská či Havlíčkova. O výhercích rozhodlo veřejné losování.


Zastupitelé Ideon neprodali. Někteří totiž nedorazili včas

25. únor 2017 (před 10 měsíci)

zpravodajství   Mělo to být jen rutinní hlasování. Už na listopadovém zasedání totiž pardubičtí zastupitelé po dlouhých jednáních schválili záměr prodeje výstavního centra Ideon jeho současnému nájemci, kterým je společnost Pardubický výstavní a veletržní (PVV), a to za více než 19 milionů korun. Na čtvrtečním zasedání měli zastupitelé prodej potvrdit. Jenže to se nestalo.


Ředitelku Služeb odvolali, představenstvo zůstává

24. únor 2017 (před 11 měsíci)

kauza politika zpravodajství   Jen jako formalita působilo hlasování pardubických zastupitelů o odvolání ředitelky Služeb města Pardubic Ley Tomkové. Ta se totiž s dalšími dvěma členy vedení městské společnosti vypravila na služební cestu do Jihoafrické republiky, kde se měli učit, jak se tam nakládá s odpady.


U nádraží má vzniknout také terminál pro dálkové spoje

23. únor 2017 (před 11 měsíci)

zpravodajství   Plánované zbourání bytového domu na náměstí Jana Pernera u pardubického nádraží stále budí pohoršení a obavy. Činžák má zmizet kvůli rekonstrukci přednádraží.


Cesta do JAR bude ředitelku městské firmy stát místo

21. únor 2017 (před 11 měsíci)

kauza zpravodajství   Po dvaceti letech skončí ve funkci ředitelky Služeb města Pardubic Lea Tomková (ANO). Důvodem je její cesta do Jihoafrické republiky, kde se společně s dalšími dvěma členy vedení společnosti Jiřím Strouhalem a Stanislavem Merglem měli učit, jak se tam nakládá s odpady a pečuje o městskou zeleň. Cesta vyšla na více než 200 tisíc korun a byla hrazena z peněz městské firmy.


Stavba dálnice D35 by měla začít na podzim

18. únor 2017 (před 11 měsíci)

doprava zpravodajství   Na jaře letošního roku by měl začít archeologický průzkum na trase dálnice D35 v úsecích Opatovice-Časy a Časy-Ostrov, které v minulých dnech získaly souhlasný posudek k vlivu stavby na životní prostředí. Na podzim by se pak podle ministra dopravy Dana Ťoka mohlo začít stavět. Archeologové se nejdříve mají zaměřit na důležitá místa stavby. „Jde nám zejména o to, abychom se s firmou, která bude provádět archeologický průzkum, domluvili, aby ho nejdříve provedla tam, kde jsou objekty na…


Hřebčín se připravuje na cestu do UNESCO

17. únor 2017 (před 11 měsíci)

zpravodajství   Ambice dostat se na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO má nedávno rekonstruovaný Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem.


Pardubice v létě znovu ožijí. Chystá se sportovní park

16. únor 2017 (před 11 měsíci)

kultura sport zpravodajství   Krajské město by mohlo o letních prázdninách znovu patřit sportu. Pardubičtí radní totiž schválili záměr uspořádat Sportovní park Pardubice, a to od 12. do 20. srpna. Rozhodnutí ještě musí potvrdit zastupitelé.


Stezka podél Labe zná trasu, s výkupy pozemků ovšem mohou být problémy

14. únor 2017 (před 11 měsíci)

zpravodajství   Pardubická část Labské stezky, která má po proudu řeky Labe propojit Pardubice a Týnec nad Labem, má stanovenou svou trasu. Zástupce jedenácti dotčených členských obcí však teď čeká ta nejdůležitější a zároveň nejsložitější část přípravy výstavby, kterou jsou výkupy pozemků od soukromých majitelů.