Pardubice v létě znovu ožijí. Chystá se sportovní park

16. únor 2017 (před 9 měsíci)

kultura sport zpravodajství   Krajské město by mohlo o letních prázdninách znovu patřit sportu. Pardubičtí radní totiž schválili záměr uspořádat Sportovní park Pardubice, a to od 12. do 20. srpna. Rozhodnutí ještě musí potvrdit zastupitelé.


Stezka podél Labe zná trasu, s výkupy pozemků ovšem mohou být problémy

14. únor 2017 (před 9 měsíci)

zpravodajství   Pardubická část Labské stezky, která má po proudu řeky Labe propojit Pardubice a Týnec nad Labem, má stanovenou svou trasu. Zástupce jedenácti dotčených členských obcí však teď čeká ta nejdůležitější a zároveň nejsložitější část přípravy výstavby, kterou jsou výkupy pozemků od soukromých majitelů.


Žáci základních škol dostanou lepší vybavení odborných učeben

14. únor 2017 (před 9 měsíci)

školství zpravodajství   Osm pardubických základních škol by se mohlo dočkat rekonstrukce a lepšího vybavení svých odborných učeben. Žáci by tak mohli využívat kompletně nové učebny chemie, fyziky, matematiky, přírodovědy i učebny výpočetní techniky a dílny. Posloužit na to mají evropské dotace z ITI Hradeckopardubické aglomerace.


Radnici se hřiště prodraží. Až při stavbě zjišťuje, že ho musí víc rovnat

14. únor 2017 (před 9 měsíci)

zpravodajství   Další komplikace potkaly rekonstrukci fotbalového stadionu v Přelouči. Už tak problematická oprava se kvůli nim prodraží o další 1,3 milionu korun.


Takové cesty se jistě vyplatí...

14. únor 2017 (před 9 měsíci)

publicistika   Cesta vedení Služeb města Pardubic do JAR určitě měla smysl. V městských podmínkách se totiž nepochybně bude hodit, když budou umět účinně od-straňovat žirafí výkaly, postarají se o typické africké rostliny nebo si zachovají úsměv na tváři při sledování dětí hrajících si ve slumech zavalených odpadky, jak je to běžné třeba na okraji Kapského Města.


Vedení městských služeb se učilo jak na odpady. V JAR

14. únor 2017 (před 9 měsíci)

kauza zpravodajství   Vedení Služeb města Pardubic se vypravilo poučit, jak se nakládá s odpady a pečuje o městskou zeleň jinde. Dalo by se říct, že je to běžná praxe. Jenže cílem jejich služební cesty byla Jihoafrická republika, která čistotou zrovna vyhlášená není.


Nabídka technických oborů se rozšíří, střední školy se slučovat nebudou

9. leden 2017 (před 10 měsíci)

školství zpravodajství   Pardubický kraj chce dále rozšiřovat nabídku technických oborů. Přispívá k tomu i očekávaný nárůst počtu žáků středních škol.


Významné akce mají zlepšit svou propagaci

5. leden 2017 (před 10 měsíci)

kultura zpravodajství   Grand Festival smíchu, Pardubický vinařský půlmaraton, Pardubické letní kino Pernštejn, Czech Open. Tyto a řada dalších, celkem čtrnáct významných akcí, které jsou typické vysokou návštěvností a letitou tradicí, zahrnuje projekt Pardubičtí tahouni. Ten má podpořit kvalitní kulturní a sportovní akce ve městě.


ZE ŽIVOTA NOVINÁŘE: Díky za rok 2016

4. leden 2017 (před 10 měsíci)

novináře Ze života   Nemám ve zvyku bilancovat. Ale vzhledem k tomu, jak byl rok 2016 výjimečný, jsem udělala výjimku a skutečně se za ním ohlédla. A při tom pohledu cítím řadu emocí, především však vděčnost. What a year!


Studenti se s automatem na kávu loučí minutou ticha, jiní svačí ve fastfoodu

4. leden 2017 (před 10 měsíci)

školství zpravodajství   Od začátku roku už si děti ve školách nenakoupí sladkosti ani jiné nezdravé potraviny. Takzvaná pamlsková vyhláška však čelí kritice, že je příliš přísná a povede k tomu, že děti si v obchodech kolem škol nakoupí potraviny ještě nezdravější, než jaké si dříve mohly koupit přímo ve škole.