Na radnicích i úřadech bude vlát vlajka na podporu Tibeťanů

10. březen 2017 (před 10 měsíci)

zpravodajství   Na celé řadě míst v Pardubickém kraji bude dnes vlát tibetská vlajka. Jednotlivé obce se tak připojí k mezinárodní kampani připomínající boj Tibeťanů za svobodu.


Některé školy vyžadují protiradonová opatření

9. březen 2017 (před 10 měsíci)

školství zpravodajství   Nová kontrolní měření ukážou, jak jsou na tom pardubické školky a školy s radonem. Už v roce 2011 totiž u řady z nich byla naměřena zvýšená koncentrace tohoto plynu, který v určitém množství může způsobovat rakovinu plic.


Muzeum bude mít depozitář za téměř sto milionů korun

8. březen 2017 (před 10 měsíci)

zpravodajství   Pokrokové digitalizační pracoviště, moderní příjem akvizic a kvalitní prostor pro uložení více než třetiny vzácných předmětů ze sbírek Východočeského muzea v Pardubicích. To vše by měl nabídnout nový depozitář, který vznikne v Ohrazenicích.


Vystěhovaní nájemníci dostanou 20 tisíc korun

7. březen 2017 (před 10 měsíci)

kauza zpravodajství   Velmi emotivní výstup měl na posledním zasedání pardubického zastupitelstva Josef Čáp, jeden z posledních nájemníků, kteří zůstávají v bytovém domě na náměstí Jana Pernera, jenž je určen k demolici kvůli rekonstrukci přednádraží.


Městská doprava má Wi-Fi

6. březen 2017 (před 10 měsíci)

doprava zpravodajství   V celkem dvaceti vozech městské hromadné dopravy se nyní mohou cestující v Pardubicích zdarma připojit k internetu.


Nádražní budova bude chátrat dál

4. březen 2017 (před 10 měsíci)

zpravodajství   Jako brána do města by mělo sloužit pardubické nádraží. Jenže funkcionalistická budova od architekta Karla Řepy je kvůli svému špatnému stavu spíše pro ostudu. Opravy by si vyžádaly stovky milionů korun, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) však nic takového zatím neplánuje.


Na nové desce se Vypsaná fiXa vydala jinou cestou. A to je ten punk

3. březen 2017 (před 10 měsíci)

hudba kultura recenze   Na české hudební scéně už je celkem běžné, že si úspěšné kapely najdou styl, který se líbí jejich fanouškům, a toho se pak zuby nehty drží. Ne tak ale pardubická Vypsaná fiXa se svou novou deskou Tady to někde je, která ze zajetých kolejí vybočuje víc než dost.


Co bude dál se spalovnou?

2. březen 2017 (před 10 měsíci)

zpravodajství   Dlouhá léta pardubičtí zastupitelé řeší, jak zabránit znovuobnovení provozu spalovny nebezpečného odpadu v Rybitví, kterou vlastní společnost AVE CZ. Ale neúspěšně. Nyní chce vedení města podpořit snahu obce Rybitví změnit územní plán alespoň tak, aby nebylo možno dále zvýšit stávající kapacitu spalovny nebezpečných odpadů.


ČSOB možná bude stavět u nádraží

1. březen 2017 (před 10 měsíci)

zpravodajství   Hned několik variant, kam přesunout své pardubické sídlo, má ČSOB Pojišťovna. Do uvolněných prostor po pojišťovně na Masarykově náměstí by se následně mohl přestěhovat pardubický magistrát. Finální dokumentaci ke koupi této budovy by mělo v březnu schvalovat pardubické zastupitelstvo.


Váňa by se mohl vrátit do parlamentu

1. březen 2017 (před 10 měsíci)

politika zpravodajství   Dlouho to vypadalo, že ve vysoké politice skončil. V posledních parlamentních volbách, které se konaly v roce 2013, totiž Miroslav Váňa (ČSSD) neuspěl – a to i přesto, že na kandidátce figuroval na třetím místě. O rok později byl mezi poraženými i ve volbách komunálních, v nichž kandidoval na starostu pardubického obvodu Dubina dokonce jako lídr. Vlivem preferenčního hlasování se však nedostal ani do zastupitelstva. Voliči ho totiž takzvaně vykroužkovali. Teď však může být vše jinak.