Přetížená škola ve Svítkově se dočká navýšení kapacity

23. únor 2018 (před 3 měsíci)

školství zpravodajství   Pardubice – Dlouhá léta obyvatelé Svítkova volají po navýšení kapacity místní základní školy. Ta je nedostatečná, a tak desítky rodičů vozí své děti do pardubických škol, které už jsou však také přehlcené. Svítkovská základní škola (ZŠ) je přitom spádovou také pro obce Staré Čívice, Lány na Důlku a Opočínek.


Otázka spalovny rozděluje koalici i opozici

22. únor 2018 (před 4 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – Vášnivé debaty týkající se odkupu spalovny nebezpečného odpadu v Rybitví stále neutichají. Jeho zastánci chtějí nechat založit transparentní sbírku a pokračovat v jednání s majitelem spalovny, kterým je společnost AVE CZ.


Opraví zničenou část centra

21. únor 2018 (před 4 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – Nerovné silnice, chodníky s chybějícími kostkami, rozpadající se obrubníky. Tak v současnosti vypadá část historického centra Pardubic v okolí Wernerova nábřeží. Rozhodně neplní svou reprezentativní funkci, místo toho je spíše pro ostudu.


Kraj koupí hlavní budovu Automatických mlýnů. Přesune do ní galerii

20. únor 2018 (před 4 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – Dva roky se vlekla jednání o tom, zda město Pardubice od společnosti Goodmills za 25 milionů korun koupí památkově chráněné Automatické mlýny. Zastupitelé ale nakonec odkup neschválili.


Nepotřebuju být slavná, chci hlavně hrát, říká Veronika Malá

12. únor 2018 (před 4 měsíci)

divadlo kultura rozhovor   Pardubice – K herectví Veronika Malá tíhla už odmalička. Nedokázala si představit, že by dělala něco jiného. Přesto se na první pokus na Pražskou konzervatoř nedostala, skončila první pod čarou. Napodruhé už to vyšlo a rok po absolutoriu přišla nabídka z Východočeského divadla Pardubice. „Vůbec jsem nad tím nepřemýšlela, moje rozhodnutí bylo jasné,“ říká Malá.


Stěhování autobusového nádraží zatím nehrozí

9. únor 2018 (před 4 měsíci)

doprava zpravodajství   Pardubice – Minimálně do konce roku zůstane pardubické autobusové nádraží na svém stávajícím místě. Zástupci kraje i města se na tom dohodli s novým majitelem pozemků, společností Czechoslovak Group kolem Jaroslava Strnada. Ten do budoucna s autobusovým nádražím na pozemcích u lihovaru nepočítá. Původně přitom hrozilo, že by se nádraží muselo vystěhovat do půl roku.


Sporné pozemky od Služeb odkoupí původní majitelka

9. únor 2018 (před 4 měsíci)

kauza zpravodajství   Pardubice – Služby města Pardubic, které nakoupily předražené pozemky u Černé za Bory, pravděpodobně dostanou peníze zpět. Rodina bývalého člena vedení této městské společnosti Karla Hrona navrhla, že pozemky odkoupí nazpátek.


Odkup spalovny opět nevyšel. Chyběly hlasy opozice i koalice

6. únor 2018 (před 4 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – Co pokus, to neúspěch. I tak by se dala charakterizovat snaha některých pardubických zastupitelů o odkup spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví od společnosti AVE CZ. Opět se totiž nepodařilo sehnat dostatek hlasů.


Sprejeři budou moci tvořit graffiti v podchodu legálně

6. únor 2018 (před 4 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – V krajském městě přibude další místo, které budou moci legálně využívat sprejeři. Po podchodu vedoucímu pod železniční tratí v ulici K Pardubičkám to bude podchod, který se nachází v ulici Dašická u železničního přejezdu. Vedení radnice je totiž se spoluprací s graffiti komunitou spokojeno.


U lihovaru bude dál možné parkovat zdarma

3. únor 2018 (před 4 měsíci)

doprava zpravodajství   Pardubice – Ještě na podzim vypadala situace s parkováním u pardubického nádraží hrozivě. Město, které bojuje s dopravní situací, totiž dostalo výpověď z pronájmu parkoviště u lihovaru. Hojně využívané parkoviště mělo fungovat jen do konce ledna.