Nemocniční sestry pracující u lůžek dostanou přidáno

13. březen 2017 (před 8 měsíci)

zdravotnictví zpravodajství   Celá řada zdravotnických zařízení se dlouhodobě potýká s nedostatkem sester. Ty si opakovaně stěžují na nízké platy a řada z nich proto odchází pracovat do zahraničí, kde si vydělají mnohem více peněz. Od července proto zdravotní sestry sloužící v nemocnicích u lůžek pacientů získají ke svému platu dva tisíce korun navíc.


Relaxace i zásah do přírody. Plán vyvolává kontroverze

11. březen 2017 (před 8 měsíci)

zpravodajství   Pravý břeh Labe v Pardubicích by mohl projít razantní proměnou. Radnice totiž už má rozpracovaný projekt, který řeší budoucnost mezi řekou Labe a sídlištěm Polabiny od mostu kapitána Bartoše po Kunětickou ulici. Záměr ale už teď vyvolává i kritiku.


Na radnicích i úřadech bude vlát vlajka na podporu Tibeťanů

10. březen 2017 (před 8 měsíci)

zpravodajství   Na celé řadě míst v Pardubickém kraji bude dnes vlát tibetská vlajka. Jednotlivé obce se tak připojí k mezinárodní kampani připomínající boj Tibeťanů za svobodu.


Některé školy vyžadují protiradonová opatření

9. březen 2017 (před 8 měsíci)

školství zpravodajství   Nová kontrolní měření ukážou, jak jsou na tom pardubické školky a školy s radonem. Už v roce 2011 totiž u řady z nich byla naměřena zvýšená koncentrace tohoto plynu, který v určitém množství může způsobovat rakovinu plic.


Muzeum bude mít depozitář za téměř sto milionů korun

8. březen 2017 (před 8 měsíci)

zpravodajství   Pokrokové digitalizační pracoviště, moderní příjem akvizic a kvalitní prostor pro uložení více než třetiny vzácných předmětů ze sbírek Východočeského muzea v Pardubicích. To vše by měl nabídnout nový depozitář, který vznikne v Ohrazenicích.


Vystěhovaní nájemníci dostanou 20 tisíc korun

7. březen 2017 (před 8 měsíci)

kauza zpravodajství   Velmi emotivní výstup měl na posledním zasedání pardubického zastupitelstva Josef Čáp, jeden z posledních nájemníků, kteří zůstávají v bytovém domě na náměstí Jana Pernera, jenž je určen k demolici kvůli rekonstrukci přednádraží.


Městská doprava má Wi-Fi

6. březen 2017 (před 8 měsíci)

doprava zpravodajství   V celkem dvaceti vozech městské hromadné dopravy se nyní mohou cestující v Pardubicích zdarma připojit k internetu.


Nádražní budova bude chátrat dál

4. březen 2017 (před 8 měsíci)

zpravodajství   Jako brána do města by mělo sloužit pardubické nádraží. Jenže funkcionalistická budova od architekta Karla Řepy je kvůli svému špatnému stavu spíše pro ostudu. Opravy by si vyžádaly stovky milionů korun, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) však nic takového zatím neplánuje.


Na nové desce se Vypsaná fiXa vydala jinou cestou. A to je ten punk

3. březen 2017 (před 8 měsíci)

hudba kultura recenze   Na české hudební scéně už je celkem běžné, že si úspěšné kapely najdou styl, který se líbí jejich fanouškům, a toho se pak zuby nehty drží. Ne tak ale pardubická Vypsaná fiXa se svou novou deskou Tady to někde je, která ze zajetých kolejí vybočuje víc než dost.


Co bude dál se spalovnou?

2. březen 2017 (před 8 měsíci)

zpravodajství   Dlouhá léta pardubičtí zastupitelé řeší, jak zabránit znovuobnovení provozu spalovny nebezpečného odpadu v Rybitví, kterou vlastní společnost AVE CZ. Ale neúspěšně. Nyní chce vedení města podpořit snahu obce Rybitví změnit územní plán alespoň tak, aby nebylo možno dále zvýšit stávající kapacitu spalovny nebezpečných odpadů.