Radnice rozdělila další startovací byty

15. březen 2018 (před 3 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – Dalších pětadvacet startovacích bytů pro mladé v Pardubicích má své nové nájemníky. O výhercích rozhodlo veřejné slosování. Nyní je čekají prohlídky bytů a podpisy nájemních smluv. Poptávka po bytech ale výrazně předčila nabídku. Na radnici totiž letos přišlo 262 žádostí, což je téměř o 60 více než loni.


Studenti i divadelníci vyšli ven a stávkovali

15. březen 2018 (před 3 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – „Chceme, aby se všem a vždy měřilo stejným metrem. Chceme, aby prezident plnil svoji ústavní funkci a aby o budoucnosti nás všech nerozhodovaly trestně stíhané osoby, aby v klíčových výborech neseděli ti, kteří kdysi aktivně potlačovali demokracii.“ Taková slova se dnes v poledne rozléhala kampusem Univerzity Pardubice. Studenti i zaměstnanci se připojili k celostátní stávce Vyjdi ven. Symbolicky se sešli u Lavičky Václava Havla.


Tančírna připomene československou historii

9. březen 2018 (před 3 měsíci)

kultura zpravodajství   Pardubice – Premiéru tanečně-herecké inscenace Tančírna uvede v sobotu od 19 hodin Východočeské divadlo Pardubice.


Do univerzitních poslucháren opět zasedli i senioři

8. březen 2018 (před 3 měsíci)

školství zpravodajství   Pardubice – Že učit se člověk může v každém věku, dokazují studenti Univerzity třetího věku a Univerzity volného času Univerzity Pardubice. Ti už jsou totiž v seniorském věku. A s počátkem března jim začal další semestr. O přednášky je velký zájem – kapacita už je plně obsazená.


Nejlépe se podnikatelům v kraji daří v Pardubicích

7. březen 2018 (před 3 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – Nejlepší podmínky v kraji mají podnikatelé v Pardubicích. Vyplývá to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2017. Na druhé pozici se umístila Chrudim, na třetí Hlinsko.


Výše důchodů roste. Stále ale zaostává za republikovým průměrem

6. březen 2018 (před 3 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – Důchodci na Pardubicku si polepšili. Průměrná výše důchodu je 12261 korun, tedy o 474 korun více než loni. Stále ale zaostává za celorepublikovým průměrem, jenž je 12326 korun. Po započítání valorizace to vyplývá z nejnovějších dat České správy sociálního zabezpečení.


Adrenalin a fanoušci mi vždycky pomohou, říká Jindra Janoušková

5. březen 2018 (před 3 měsíci)

divadlo kultura rozhovor   Velké úspěchy v posledních letech slaví herečka Východočeského divadla Pardubice Jindra Janoušková. Za roli Marthy v inscenaci Kdo se bojí Virginie Woolfové? byla nominována na Cenu Thálie 2015, nyní se dostala do nominace širší, a to za ztvárnění postavy Ines v představení Třikrát život. „Je to bezvadné, mám z toho strašnou radost. Manžel (ředitel divadla Petr Dohnal, pozn. red.) už to věděl kolem Vánoc a vůbec nic mi neřekl. Tvrdil: ‚Já ti to řeknu a ty to někomu vykecáš.‘ Takže mi to radši zatajil,“ říká Janoušková.


Schválili žádosti o kotlíkové dotace

28. únor 2018 (před 3 měsíci)

zpravodajství   Pardubický kraj – Žadatelé o kotlíkové dotace si po třetí výzvě rozdělí téměř 100 milionů korun. Peníze mohou využít na kombinované kotle na uhlí a biomasu, kotle na biomasu, tepelná čerpadla či plynové kondenzační kotle.


Soutěž na areál Hůrka se bude opakovat. Přihlásil se jediný zájemce

27. únor 2018 (před 3 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – O tom, jak bude vypadat areál Hůrka v Pardubicích, není ani po letech rozhodnuto. Radnice totiž zrušila veřejnou soutěž na jeho prodej. Vypíše však novou.


Pardubice plánují investice za 4 miliardy. Část pokryje úvěr

24. únor 2018 (před 3 měsíci)

zpravodajství   Pardubice – Balík více než 40 investičních akcí plánovaných do roku 2025 v celkové sumě zhruba 4 miliard korun schválili na svém čtvrtečním zasedání pardubičtí zastupitelé. Jednadvacet investic se týká dopravy.