Do Londýna se bude z Pardubic létat už od podzimu

3. duben 2017 (před 10 měsíci)

doprava zpravodajství   Na podzim tohoto roku skutečně začne z Pardubic létat irská letecká společnost Ryanair, jež bude provozovat pravidelnou leteckou linku Pardubice – Londýn. V minulých dnech to schválila valná hromada společnosti East Bohemian Airport, která pardubické letiště provozuje.


Duklu s přednádražím spojí lávka. Opozici navzdory

1. duben 2017 (před 10 měsíci)

zpravodajství   Dvouhodinová debata předcházela rozhodnutí pardubického zastupitelstva, zda přednádraží se sídlištěm Dukla propojí lávka, nebo podchod. Nakonec podle očekávání zvítězila první varianta, vedení radnice ostatně lávku prosazuje už delší dobu.


Sportovci budou mít síň slávy

31. březen 2017 (před 10 měsíci)

sport zpravodajství   Sportovní osobnosti spojené s Pardubicemi se dočkají ocenění. Před Tipsport arenou totiž vzniká Síň slávy pardubického sportu – i když ne v pravém slova smyslu. Sportovní legendy budou mít vlastní chodník. Už tak nebudou do síně slávy uváděny jen symbolicky, každá osobnost bude mít vlastní žulovou dlaždici s piktogramem znázorňujícím dané sportovní odvětví, jménem a rokem narození.


Radnice prosazuje lávku na Duklu. ODS ji ale nepodpoří

30. březen 2017 (před 10 měsíci)

zpravodajství   Lávka, či podchod, to je oč v Pardubicích už delší dobu běží. Stále se totiž hledá nejlepší způsob propojení hlavního nádraží se sídlištěm Dukla. Vedení města prosazuje lávku, která by mohla být součástí projektu Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na modernizaci železničního uzlu Pardubice.


Nové přístroje pomohou při onkologických onemocněních i chrápání

29. březen 2017 (před 10 měsíci)

zdravotnictví zpravodajství   Tři nové přístroje – CO2 laser, stroboskopický systém, radiofrekvenční generátor – má nově k dispozici ORL klinika Pardubické nemocnice. Rozšířily se tak možnosti pro léčbu pacientů s onkologickými onemocněními a se spánkovými obtížemi.


Odvolaná ředitelka Služeb dostane statisícové odstupné

29. březen 2017 (před 10 měsíci)

kauza zpravodajství   Bývalá ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková, která byla k 1. březnu odvolána, má nárok na odstupné ve výši pěti měsíčních platů. Byla totiž odvolána bez udání důvodů.


Krajská záchranka má nového ředitele

28. březen 2017 (před 10 měsíci)

zdravotnictví zpravodajství   Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje povede Igor Paar. Na pozici ředitele nastoupí od začátku dubna.„Doktor Paar na záchrance pracuje už 18 let a doposud je vedoucím lékařem pro územní odbor Svitavy a Ústí nad Orlicí. Máme jistotu, že záchranná služba bude v rukou člověka, který dokonale zná veškeré vnitřní procesy a nebude se muset s agendou seznamovat," uvedl hejtman Martin Netolický.


Náměstí Dukelských hrdinů se dočká rekonstrukce

25. březen 2017 (před 11 měsíci)

zpravodajství   Dlouhé roky je pardubické náměstí Dukelských hrdinů pro ostudu. Betonová plocha je plná děr a výmolů, problémy jsou zde i s parkováním. To by se mělo v budoucnu změnit.


Do škol, kultury i dopravy přitečou milionové dotace

24. březen 2017 (před 11 měsíci)

zpravodajství   Zhruba 280 milionů korun z evropských dotací si rozdělí patnáct projektových záměrů v Hradecko-pardubické aglomeraci ITI. Peníze půjdou především na rekonstrukce a vybavení středních škol zaměřených na polytechnické vzdělávání, do dopravy i kultury. „Vydali jsme doporučující stanovisko například pro projekty modernizace odbavovacího systému cestujících v městské hromadné dopravě v Pardubicích a Hradci Králové nebo rekonstrukce Příhrádku v Pardubicích," uvedl předseda Řídicího výboru ITI a…


Pro pardubické knihovny bude platit jedna průkazka

24. březen 2017 (před 11 měsíci)

kultura zpravodajství   Jednu průkazku bude v Pardubicích nově možné používat pro všechny knihovny. Čtenáři zároveň budou moci knihy vrátit i v jiné knihovně, než ve které si je původně půjčili.