Problematická rekonstrukce stadionu v Přelouči je hotová

8. září 2017 (před 5 měsíci)

zpravodajství   Jedna z nejkompliko­vanějších staveb v novodobé historii Přelouče dospěla ke zdárnému konci. Ve středu zde byl slavnostně otevřen zrekonstruovaný fotbalový stadion. Ten je vybavený novými sedačkami na tribuně, má obnovený a vyrovnaný trávník, opravené kabiny a novou tartanovou dráhu.


Radnice chce více dohlédnout na své příspěvkové organizace

24. srpen 2017 (před 6 měsíci)

zpravodajství   Změna legislativy, ale především neblahé zkušenosti s řízením Kulturního centra Pardubice, přinutily vedení pardubické radnice k vydání nových Pravidel pro vztah města a příspěvkových organizací. Město se chystá své příspěvkové organizace kontrolovat ještě více.


Dotace na bazén je znovu ve hře

7. srpen 2017 (před 6 měsíci)

zpravodajství   Novou naději na dotaci na stavbu pětadvacetime­trového krytého bazénu má pardubická radnice. O tu předchozí město přišlo kvůli kauze pochybného přerozdělování dotací na ministerstvu školství. Nyní ale ministerstvo vyhlásilo další dotační titul. „V současné době magistrát zpracovává žádost o dotaci z nově vyhlašovaného dotačního titulu. Žádost je třeba podat do 15. srpna,“ uvedla mluvčí radnice Nataša Hradní. Aby se Pardubice mohly o dotaci přihlásit, je nezbytný souhlas zastupitelstva. To se…


Na projekt lávky dohlédne město. Původní návrh sklidil kritiku

5. srpen 2017 (před 6 měsíci)

zpravodajství   Na výstavbu lávky přes pardubické nádraží, o kterou se postará Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC), dohlédne zástupce města – architekt Milan Košař. První verze návrhu projektu totiž mezi zastupiteli sklidila kritiku. „Milan Košař by se měl zasadit o kvalitní designovou úpravu lávky. Bude architektonicky a projekčně koordinovat oba spolupracující subjekty – jak město, tak SŽDC,“ uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO). Lávka bude dlouhá asi 240 metrů a spojí centrum města s…


Letní kino v srpnu nabídne komedie, dramata, thrillery i filmy pro děti

3. srpen 2017 (před 6 měsíci)

kultura zpravodajství   Do druhé poloviny vstupuje promítání Pardubického letního kina, které se přesunulo do areálu bývalých jatek vedle Tyršových sadů. Přestože v úvodu areál řadu návštěvníků zaskočil, po letech totiž není v letním kině tráva, nýbrž štěrk a písek, návštěvnosti to nakonec neuškodilo. „Pokud večery nepokazil déšť, návštěvnost v červenci vždy překročila tisícovku diváků, pokud film přijeli osobně uvést jeho tvůrci, přiblížila se k hranici dvou tisíc,“ řekl promotér letního kina Jan Motyčka. Podle…


Kraj připravuje miliardové investice

3. srpen 2017 (před 6 měsíci)

zpravodajství   Do dopravy, školství, sociálních služeb, zdravotnictví a kultury v kraji by v následujících letech mělo jít téměř 6,5 miliardy korun. Schválili to krajští radní na svém posledním zasedání.


Pardubická nemocnice bude mít moderní psychiatrii

26. červenec 2017 (před 6 měsíci)

zdravotnictví zpravodajství   Jen velmi omezené možnosti mají v celém Pardubickém kraji pacienti trpící některým z psychiatrických onemocnění. Nenachází se zde žádná psychiatrická léčebna a i počet akutních lůžek je jen velmi nízký. Většina pacientů se tak musí léčit v jiných krajích.


Otevřeli cyklověž. Trvalo to měsíc

25. červenec 2017 (před 7 měsíci)

doprava zpravodajství   S velkou pompou otevírali na konci června pardubičtí politici zrekonstruované přednádraží. Jednou z jeho dominant už tehdy byla i moderní cyklověž pro 118 kol. Ta však zůstávala dlouho zavřená.


Pardubický dopravní podnik změní ceny jízdného

25. červenec 2017 (před 7 měsíci)

doprava zpravodajství   Dopravní podnik města Pardubic (DPMP) od 1. září upraví stávající tarify jízdného. Většina jízdenek zdraží, některé časové jízdenky však budou levnější.


Divadlo z vás může vychovat lepšího člověka, říká režisér Nuckolls

11. květen 2017 (před 9 měsíci)

divadlo kultura rozhovor   Vůbec poprvé spolupracuje s Východočeským divadlem režisér FILIP NUCKOLLS – a to i přesto, že pochází z nedalekého Ústí nad Orlicí. V Pardubicích inscenuje hru německého dramatika Martina Sperra Lovecké scény z Dolního Bavorska. Premiéry se uskuteční o následujícím víkendu.